"Lidé už nemají čas, aby něco poznávali. Kupují u obchodníků věci úplně hotové. A poněvadž přátelé nejsou na prodej, nemají přátele."

Povidani

Co se událo za poslední dobu?

15. ledna 2017 v 18:36 | Dáša H.
Zkouškové, učení a učení. A právě v tenhle moment se mi dostalo do hlavy, že bych mohla začít znovu psát. Od té doby co jsem šla na vysokou, jsem nenapsala ani jedne jediný článek. Fuj, ošklivá Dáša!

Mohla bych se vám tu milionkrát omlouvat, psát spoustu důvodů a vymlouvat se, ale neudělám to. Podle mě je to moje věc, proč jsem nepsala a jediné čeho můžu litovat je to, že jsem nejspíše přišla o pravidelné čtenáře, tak snad to doženu zpět a přijdu s něčím novým. :)


Novinky a zážitky za srpen + mini HAUL

30. srpna 2016 v 12:54 | Dáša H.
Nezbýval čas o všem psát jednotlivé články, nezbýval čas psát nic. Začínám se cítit otravně, že to píši ke každému článku, ale snad úplně každému. Dobře, necháme toho.

 • Spousta procházek se psem
 • Spousta káviček s nejlepší kamarádkou
 • Sezení za kasou v Kauflandu
 • Hojné využívání nové vodnice
 • Nakupování v Praze
 • Návštěva Hamley's
 • Procházka v podtroseckém údolí
 • Návštěva zoo Praha
 • Hraní Pokemon GO
 • Nové boty - New Balance, koupeny v A3 sportu

 • Nový korálek na Pandoru - nová kolekce znamení, mám kozoroha, znamení mé nejlepší kamarádky, ona má zase štíra, mé znamení
 • Nová paletka očních stínů - Urban Decay Naked Smoky - určitě vyjde nějaké líčení s ní
 • Nové fixy na oči - Dermacol, NYX - popsáno v minulém článku :)
 • Nová micelární voda (super příběh s ní mám) - Garnier, ta růžová
  Nesu si ji takhle doma ze schodů. Ve druhé ruce mám ještě kosmetickou taštičku. A co se nestane, samozřejmě. Zakopnu a nová micelární voda letí dolů po schodech. Tam se rozbije víčko a celá se nám rozlije po předsíni. Tak jsem vyzkoušela vodu, kterou všichni opěvují. Ano, myslím, že opravdu vyčistí a zbaví nedokonalostí, naše podlaha se leskne jako nikdy. :D
 • Nová powerbanka - značka Apei, nevím, neslyšela jsem o ní. Ale je roztomilá a na Pokemony třeba. v czc.cz za 499 Kč.

 • A především, nový účes i barva vlasů! :)
  Vlasy zkráceny po ramena a krásná nová barvička. Červená smíchaná s fialkovou, samožrejmě v tmavém provedení, takže to není nijak křiklavé nebo výrazné. Na fotce to bohužel moc vidět není. Zatím nemám žádnou fotku, kde by to bylo opravdu krásně vidět, tak alespoň ukazuji sestřih a barvu snad lépe uvidíte někdy jindy. :)

Tak a teď se o nějakých zážitcích rozepíši a přidám i fotky. Teda, alespoň takhle nějak si formát tohoto článku představuji. Pokud se vám to bude líbit, určitě napište, jestli mám vůbec takhle rozepisovat i další měsíce. Teda ty nastávající budou nejspíše hodně o vysoké škole, stěhování a tak, ale i to by mohla být sranda. Teď mě napadlo udělat fotodokumentaci stěhování, když to nějak zvládnu a nezapomenu, tak snad by mohla být, chtěli byste to vůbec? :)

Bulgaria // Best two weeks in my life

2. července 2016 v 18:28 | Dáša H.
Pro začátek trochu aktualit. Nehodlám se nikomu omlouvat za dlouhou nepřítomnost, nesnáším to. Není mou povinností psát blog, tudíž si články můžu psát kdy chci a chodit na jiné blogy taktéž, nesedím u počítače a internetu 24 hodin denně.

Takže aktualitka číslo jedna: Jsem oficiálně student Univerzity Karlovy. Podpisy budu rozdávat později i s fotografií (smích). Vzali mě na můj vysněný obor Farmacie a už jsem i zapsána. Tudíž studentský živote, těš se! Je to pro zatím můj nejlepší výkon v životě, takže z toho mám opravdu velkou nefalšovanou radost. Doufám ale, že se dostanu ještě dál, že za pět let budu jásat nad diplomem v ruce. Uvidíme, je to dlouhá cesta.

V průběhu léta si chci pořídit nový noťas, tudíž bych se potom mohla více věnovat blogu a nějak to tu posílit. Mám v plánu spousty jak letních, tak obyčejných článků a chtěla bych i alespoň trochu pozvednout úroveň a kvalitu blogu. Proto budu i ráda za jakékoliv nápady a připomínky, ať už do komentářů nebo klidně i na mail, kde se o tom můžeme více pobavit. Odpovídat budu i na Instagramu a Snapchatu. Takže se nebojte, budu ráda za každý názor, ať bude jakýkoliv. Blogování mě opravdu chytlo a chtěla bych se mu nadále věnovat.

A teď už k názvu článku. Pojala jsem ho v angličtině, zní mi to více prázdninově, nějak mi to přišlo hezčí.
Byli jsme s přítelem na dva týdny v Bulharsku na naší první společné dovolené. Co k tomu říci? Pecka! Bomba! No, zhodnoťte to sami. :)

Psycholog vs Psychiatr // mé zkušenosti, rady, něco takového

6. května 2016 v 18:21 | Dáša H.
Tenhle článek slibuju dost dlouho. Taky mi dost dlouho leží v rozepsaných a píši k němu vždycky nějaké kousíčky a útřžky. Teď jsem ho zkompletovala, tak snad někomu pomůže nebo alespoň rozšíří vaše znalosti, jestli to jde tak vzít. Vím, že docela dost lidí psalo, že se na tento článek těší, já se taky těším na jeho vydání a ohlasy od vás. :)


Nejprve bych začala obecnou učebnicovou charakteristikou a porovnáním psychologa s psychiatrem. K oběma mám svůj názor i zkušenosti, k oběma stále chodím a bez nich bych to asi nezvládla. I když je pravda, že to byl přítel kdo mě k návštěvě doktora dokopal, že až on mě donutil zjistit, že na mě vlastně není nic špatného ani neobvyklého a nemusím se stydět, pohužel až po tom, co mě musel skoro rok trpět než mu došli nervy, ale díky bohu za to. Taky to nejlepším způsobem posilnilo náš vztah,ale je to jedna z nejhorších věcí co vám ho může zkazit, věřte mi.

Shon, kterému se říká maturita aneb když nevíte co dřív

5. května 2016 v 13:15 | Dáša H.
Uběhl měsíc a něco a já konečně zase sedím u notebooku a píšu. Ani nevím co přesně a jak, kdybyc měla všechno vecpat do jenoho článku, tak je to jako román, ale zase nechci mít co jeden článek, to jedna blbost. Uvidím, jak se mi to podaří.
Předem musím říct ale, že se mi opravdu stýskalo, nevěřila bych, že mě to psaní takhle chytne. Vždy jsem nějak šla a přemýšlela co napíšu, jak to napíšu a pak si říkám, "vždyť ty ale nemáš čas psát, nesmíš otevírat notebook, nesmíš znovu prokrastinovat, nestihneš to...". Vlastně se docela divím, že jsem to zvládla, já moc vůle nemám, ale vidina zkoušek je asi pěkně děsivá v mém nitru. Zkusím teda shrnout co jsem za poslední měsíc zvládla a nezvládla, vymyslím si nějaký souhrn článků, co se mi hromadí v hlavě, ale stejně se na konci zase omluvím, protože mi začíná svaťák :/

Ples je za mnou aneb mám více času, hlavně na učení

18. března 2016 v 15:45 | Dáša H.
Uff, ani nevím po jak dlouhé době. Asi po dvou týdnech. Sedím v posteli, notebook mám na klíně a píšu. Chybělo mi to, je to takové krásně oddechové a zároveň to i zabaví, mám to ráda. Jenže čas mi nepřál. Čím dál tím více začínám zjišťovat co všechno ještě nemám, maturita se blíží, s ní i přijmačky na vysokou a já mám pocit, že pořád nemám nic připraveného. Navíc jsme měli ples, další honička. Dělala jsem dekorace, zařizovala nějaké věci a vůbec to nebylo lehké skloubit se vším tím ostatním. Teď už je to ale díky bohu za mnou a já mám mohu přinést krátkou reportáž. *připadám si jako reportér na TV Nova*
Taky tímto slavnostně přísahám, že články budou, jen s menším časovým posunem. Tím pádem můj blog ješě opoštět nemusíte, nějak to zvládnu a budu psát, co mi budou síly stačit.

Btw. V počítači ji mám normálně, ale tady na blogu zlobí, tak vás kdyžtak poprosím, otočte hlavu. :D
Fotky jsem nefotila já, ale skvělá profesionální fotografka. Tak jen aby nebyly nějaké připomínky. :)

Uplynulý týden // So little time

29. února 2016 v 20:26 | Dáša H.
Nějak jsem přestala stíhat. Nevím co dělám špatně. Nevím jestli je málo článků dobře nebo špatně. Nejspíš obojí najednou. Jenže s tím nic neudělám. Můžu se stavět na hlavu a stejně mi přijde, že jediný volný čas co mám, tak musím využít ke spánku. Je toho čím dál víc a vůbec jsem nezaregistrovala jak je to možné. Nepřijde mi, že by se něco změnilo.
V každém případě je tu malé shrnutí mých uplynulých dnů. Ano, zase jen malé, znáte to, píšu to ke každému článku. :D


Tak nějak nevím kde začít, vůbec nemám páru co už tu je a co ne. Takže kdybych se náhodou opakovala, tak se omlouvám, ale moje paměť je hodně špatná na takovéhle věci, sotva vím co jsem měla před hodinou k večeři.

Tetování, aneb mé první rady a tipy :)

25. února 2016 v 21:09 | Dáša H.
Tak jsem se rozhodla pro vás sepsat malý informativní článek o tetování, samozřejmě je to moje první, takže jsem vám nemohla psát nějaké extra romány, sama s tím mám zatím jen malou zkušenost. ALe myslím, že takové ty základní otazky a tak zodpovědět můžu. Navíc jsem přidala i význam svého tetování a pár řádků o tom, jak probíhalo to mé. Snad jsem vám udělala radost, snažila jsem se. :D Pokud máte ještě nějaké otázky nebo něco, určitě pište komentáře. Ráda odpovím, nebo pokud jich bude víc, napíšu klidně další článek.
Já jsem za své tetování strašně ráda a jsem s ním opravdu spokojená. Určitě uvažuji už o dalším, samozřejmě stejně ujetým, když už jsem prý ten nerd.


20. 2. 2016 // noční článek o článcích

20. února 2016 v 23:08 | Dáša H.
Docházím mi rozepsané články, už tak jsou jen dva a to není dobré. Když mě někdy něco napadne, tak si to musím hned zapsat, nejlépe si právě hned vytvořím rozepsaný článek, který poté později, když mám čas, píši. Jenže když už tam články nejsou, tak to bohužel znamená, že mi nějak došla inspirace, celkem "na prd".
Musím v průběhu týdne zase ěco vymyslet, určitě budou TAGY, ale to taky nemůže být každý den. Ikdyž některé mi přijdou hodně fajn. *Dášenka se zase chválí, selfish to je!*

Další informativní - Nyní mě najdete i na Instagramu!

17. února 2016 v 13:29 | Dáša H.
Jen v rychlosti bych vám chtěla sdělit, že jsem si konečně po dlouhém váhání založila Instagram. :)
Takže pokud byste mě chtěli sledovat, určitě můžete. Pokusím se přidávat pravidelně fotky z mého života a mých zážitů, abyste nebyli o nic ochuzeni. Sice mám zatím opravdu málo čtenářů, ale myslím, že i tak by třeba alespoň eden mohl být rád.

Pokud budete chtít ode mě zpětnou vazbu, například zpětný odběr, komentování fotek a podobně, tak určitě nejsem proti. Naopak! Stačí když mi k nějaké fotce napíšete komentář, že čtete můj blog a já se určitě ráda na váš profil mrknu. :)

Najdete mě pod loginem: dasenka5
 
 

Reklama