"Lidé už nemají čas, aby něco poznávali. Kupují u obchodníků věci úplně hotové. A poněvadž přátelé nejsou na prodej, nemají přátele."

"Studentské drogy" na zkouškové

20. ledna 2017 v 19:16 | Dáša H. |  Tipy
Nemusí to být jen zkouškové na vysoké škole, může to být i před maturitou, nebo v jakémkoliv ročníku na střední škole, kdy vám přijde, že toho máte umět moc na malý časový interval a vy prostě nestíháte.
Pokud jsme zaběhlí vysokoškoláce, nejspíše už jste o tom všem slyšeli, nebo alespoň o něčem z toho. Kolikrát mám pocit, ať se bavím s každým, že bez jakékoliv farmaceutické pomůcky se to zvládnou snadno nedá. Buďto vůbec nebo jste tak moc vyčerpaní a unavení, že je to jen hůře pro vaši psychiku. Doufám, že vás článek v něčem alespoň trošku obohatí, že si najdete něco co vás bude nabuzovat, budete se po tom cítit svěže a uvolněně.


Slovem droga se označuje spousta věcí. Záleží hlavně na vás co si pod tím představíte a jak je vnímáte, alespoň u tohohle článku. Tohle nejsou žádné tvrdé drogy, po kterých skončíte v léčebně, i když většina alespoň trochu návykových bude, například takový kofein, ale co v dnešní době není návykové?
Nehodlám tu podporovat narkomanství, to je něco úplně jiného, znovu říkám, že toto nejsou drogy jak je znáte z televize a už vůbec nejsou ilegální. Všechno si seženete v plné legalitě na českém trhu, většinou v jákékoliv lékárně.


Asi nemá cenu psát složení, co to je, jaké alkaloidy to obsahuje, kde to roste a podobně, to si předpokládám najdete na internetu i sami, já bych to také akorát musela kopírovat odjinud. :) Takže píši jen mé rady a zkušenosti.

Lecitin:
Začneme zhlehka. Lecitin seženete normálně v tabletách v lékárně. Je nutné ho začít brát dost předem, klidně i tři týdny, já ho beru co jsem na vysoké prakticky denně. Pomáhá se lépe soustředit, odbourává pocity únavy, nejste tak ospalí a já osobně místo v 10 chodím spát až po 12. Na hodinách je lepší koncentrace, lépe se soustředím na to, co vyučující říká, doma si zase lépe zapamatuju danou látku.
Není vhodné to přehnat s dávkováním, navíc i zbytečné, bude vám zle.


Na podobný způsob fungují i tablety s hořčíkem. S tím ale nemám zkušenost a podle mě to není tak intenzivní.

Guarana:
Předem doporučuji, přečtěte si pověst o Guaraně, my to četli asi ve tři ráno a nemohli se přestat smát, i když tam nic vtipného není. :D
Také ve formě tabletek a z lékárny. Obsahují poměrně dost kofeinu, takže určitě nemíchat s kávou, energy drinky a podobně. Berou se nárazově a osoně doporučuji tak hodiny předtím než chcete mít nastoupený účinek. Působí poměrně dlouho, ale účinek začíná mizet už po nějaké té hodině od nástupu, zbytky ucítíte klidně i 5 hodin potom. Na krabičce je psané dávkování, ale doporučuji si zjistit na internetu jaké je maximální, aby vám nebylo zle, ne abyste umřeli :D, a vzít si kousek pod tím, výrobci raději píší co nejméně, aby jste pak svou smrt nezvedli na ně (vy asi ne :D).

Kofein:
Můj oblíbenec. Jen se musí dávat opravdu pozor na dávkování, ať to neskončí zle. Dá se sehnat přes internet, jak ve formě tablet, tak práškový, což si myslím, že je lepší, můžete si dát dávky přesně kolik chcete, ale pokud nemáte kde odměřovat nebo se vám prostě nechce, je určitě lepší tableta. Smrtelná dávka kofeinu je zhruba něco kolem 3 g, což ale neznamená najednou, vzhledem k jeho horšímu odbourávání si musíte dávat pozor, abyste do sebe necpali dávky za sebou a nepřehnali to i tak, já preferuju jednu dávku na noc, další klidně až obden. Ano, používám ho k tomu, abych dala nonstop noc a učila se opravdu až do rána, vzhledme k tomu, že mě se prostě líp učí v noci, méně vyrušujících podnětů, přes den jdu pak spát. A ještě k formě dávkování toho práškového. Můžete si ho normálně dát na lžičku a spolknout, zapít, účinost se projevuje kolek půl hodiny. Druhou formu preferuji já. Namažte si ho na patro a dásně, nechce v puse působit než se rozpustní, pak ho můžete zapít. Upozorňuji na poněkud odpornou chuť a brnění dásní, ale účinek už kolem 5 až 10 minut. Ještě si ho můžete i šňupnoout, ale vzhledem k riziku rozleptané přepážky to podle mě nestojí za to.

A jedno upozornění kdy je opravdu dost. Ve středu večer jsem si dala jeden energy drink, myslela jsem, že když jse kofein nechala doma, že budu muset jet přes noc bez něj. Pak ale přišel kamarád, že on na koleji má, takže jsem si v noci dala ještě dávku kofeinu, šla jsem spát v 5 ráno, v 7 jsem musela vstávat, další dávka by byla moc, dala jsem si jen další energy drink, ještě dneska cítím důsledky. Děcka nepřehánějte to, je to opravdu droga, to že je legální neznamená, že není nebezpečná.

Ještě maličká věc, ale důležitá. Na kofeinu se dá vyvolat závyslost, pokud ho budete brát pravidelně.

Plus pokud vás zajímá ještě něco více dopujícího, vylepšujícího náladu a psychický stav a pořád chcete zůstat v rámci toho co je legální, tak doporučuji kratom. K tomu vám bohužel nic nenapíšu, já osobně ho znám jen od kamarádů, ale můžu vám doporučit tenhle článek od mého kamaráda a zároveň spolužáka. Celkem se v tom vyzná a určitě i rád poradí víc. :)

A tím bych dnešní článek asi ukončila. Budu ráda za nějaké ohlasy. Používáte něco k povzbuzení při učení vy? Co se vám opravdu osvědčilo? Nebo jste naopak takový, že byste do toho nikdy nešli? Ráda si přečtu :)

Mějte pěkný večer.
 


Komentáře

1 Dark Shop Dark Shop | Web | 21. ledna 2017 v 8:35 | Reagovat
2 JORIES JORIES | 24. ledna 2017 v 15:22 | Reagovat

Páni! Já osobně ještě nejsem na vysoké škole, ale myslela jsem si, že tyto "učíčí" drogy jsou jsou v seriálech. :D PLL např. Velmi zajímavý článek! Také píši blog a byla bych moc ráda kdyby ses podívala! Přeji ti mnoho úspěchů.http://basic-whitegirl.blogspot.cz/

3 Belluška Belluška | Web | 27. ledna 2017 v 15:05 | Reagovat

Hodně zajímavý článek. Já jsem teda ani jedno neměla :) A ani jsem nevěděla, že to existuje. Studie mám za sebou a nechtěla bych to vrátit. Jen samý stres.. a kolikrát opravdu zbytečně.

4 M` M` | Web | 23. února 2017 v 9:07 | Reagovat

děkuji za tipy, i když už tedy mám po zkouškách.. příště zkusím ten lecitin, jelikož třeba z toho kofeinu mám strach, abych pak nebyla vzhůru moc dlouho :D

5 Zanda Zanda | 6. března 2017 v 14:11 | Reagovat

Zavislost je s mekkym i, oprav si to, kdyz uz pises verejne :)

6 iloramubima iloramubima | E-mail | 27. srpna 2018 v 9:07 | Reagovat

http:/// - .ankor <a href="http:///">.ankor</a>

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama