"Lidé už nemají čas, aby něco poznávali. Kupují u obchodníků věci úplně hotové. A poněvadž přátelé nejsou na prodej, nemají přátele."

Bulgaria // Best two weeks in my life

2. července 2016 v 18:28 | Dáša H. |  Povidani
Pro začátek trochu aktualit. Nehodlám se nikomu omlouvat za dlouhou nepřítomnost, nesnáším to. Není mou povinností psát blog, tudíž si články můžu psát kdy chci a chodit na jiné blogy taktéž, nesedím u počítače a internetu 24 hodin denně.

Takže aktualitka číslo jedna: Jsem oficiálně student Univerzity Karlovy. Podpisy budu rozdávat později i s fotografií (smích). Vzali mě na můj vysněný obor Farmacie a už jsem i zapsána. Tudíž studentský živote, těš se! Je to pro zatím můj nejlepší výkon v životě, takže z toho mám opravdu velkou nefalšovanou radost. Doufám ale, že se dostanu ještě dál, že za pět let budu jásat nad diplomem v ruce. Uvidíme, je to dlouhá cesta.

V průběhu léta si chci pořídit nový noťas, tudíž bych se potom mohla více věnovat blogu a nějak to tu posílit. Mám v plánu spousty jak letních, tak obyčejných článků a chtěla bych i alespoň trochu pozvednout úroveň a kvalitu blogu. Proto budu i ráda za jakékoliv nápady a připomínky, ať už do komentářů nebo klidně i na mail, kde se o tom můžeme více pobavit. Odpovídat budu i na Instagramu a Snapchatu. Takže se nebojte, budu ráda za každý názor, ať bude jakýkoliv. Blogování mě opravdu chytlo a chtěla bych se mu nadále věnovat.

A teď už k názvu článku. Pojala jsem ho v angličtině, zní mi to více prázdninově, nějak mi to přišlo hezčí.
Byli jsme s přítelem na dva týdny v Bulharsku na naší první společné dovolené. Co k tomu říci? Pecka! Bomba! No, zhodnoťte to sami. :)Fotky jsem vybrala takové, aby co nejlépe vystihly atmosféru našeho pobytu. Na některých fotkách jsem i já, ale přítele neuvidíte. Psala jsem to už i u nějakého jiného článku a myslím, že je to i pochopitelné. Navíc mám pocit, že by ani nesouhlasil, nelíbí se mu být někde zveřejňován. Ale třeba někdy, kdo ví.

Začnu základními informacemi. Bydleli jsme v hotelu Evridika, v městečku Nessebar. Myslím, že nemá cenu tu zveřejňovat nic dalšího, koho to zajímá může si najít víc.
Tudíž naše procházky a toulky nás provedli městečky Nessebar a Ravda. Navštívili jsme i historické centrum Old Nessebar nebo Sluneční pobřeží. Také jsme byli v aquaparku Nessebar nacházejícím se kousek za městem. Zase si to můžete dohledat. Ten byl opravdu velkolepý, pokud se někdy na tomto místě ocitnete, tak vřele doporučuji.
Jinak naše aktivity obsahovaly i z velké části samozřejmě koupání v moři. Po večerech jsme se většinou procházeli nebo si koupili něco lehkého k pití, většinou cidery, a seděli na mole. Romantické večery jako z pohádky.
Navštívili jsme i vetší město a to Burgas. Dychtivě jsem se těšila na návštěvu prý nejlepšího obchodního střediska v Bulharsku, byla jsem dost zklamaná. Sice mělo centrum dvě patra, ale počtem obchodů to bylo tam polovina Černého Mostu, Palladium by se tam vešlo čtyřikrát, možná to jde přirovnat k Hradeckému Futuru. Ani z nabídky jsem si nic nevybrala a to bych řekla, že věci budou přibližně stejné.

Z Bulharska jsem si tedy odnesla povětšinou jen krásné zážitky a fotky. Ale i krásný lesklý černý šátek z HM, který byl z toho nákupního centra jediný můj úlovek. Dále jsem si na tržišti pořídila krásný korálkový náramek, miluju tyhle prázdninové náramky, vždy mi připomínají to místo. A taky brýle, ty můžete na nějaké fotce určitě vidět, jsou sice plastové, ale dělané do dřevěného stylu.

To bylo asi k zážitkům vše, kdo by taky chtěl číst kilometrový popis našich dní. :) Fotky přidávám v jejich plné velikosti a kvalitě, abyste se mohli lépe pokochat.

Přeji krásně strávené prázdniny :) Jaké jste vůbec měli někteří z Vás vysvědčení? Úplně bych zapomněla, jak jsem tu tou dobou nebyla. Chystáte se někam na prázdniny? Plánujete něco? O všechno se můžete podělit v komentářích, ráda si přečtu zase já Vaše plány. :)

 


Komentáře

1 Olivka Olivka | Web | 15. července 2016 v 21:47 | Reagovat

Gratuluju k přijetí, drahá kolegyně! Příští rok na téže škole končím :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama