"Lidé už nemají čas, aby něco poznávali. Kupují u obchodníků věci úplně hotové. A poněvadž přátelé nejsou na prodej, nemají přátele."

5 míst, které chci navštívit // TAG challenge

30. května 2016 v 23:02 | Dáša H. |  TAG
Dalí TAG, další malé poodhalení mé mysli, mých snů a přání. Hrozně ráda tyhle věci píšu, nejsem člověk co se svěřuje na potkání, ale ve formě písma a pro cizí lidi mi to přijde neskutečně uklidňující. Přijdu si více osvobozená a jako bych si mohla oddechnout. Někomu jsem se svěřila, i když imaginárně, ale nejsem v tom zase tak úplně sama. A pak některé vaše krásné komentáře a vyjádření podpory, dělá mi to neskutečnou radost, ani nevíte jak moc.
Navíc jsem nedávno měla už podruhé článek na hlavní straně blogu. Nevím, čím jsou tak zajímavé, ale to já asi nepochopím, ale nejspíš úplně obyčejné žvásty to nejsou. Udělalo mi to tak nesmírnou radost, že jsem na to každých 5 minut musela koukat. Neuvěřitelné.
Vlastně mi ani nejde o návštěvnost nebo tak, jako spoustě jiným blogerům, ale spíš o to číst ty vaše krásné koomentáře. Některé jsou opravdu uspokojující, jestli to mohu takhle napsat. Srdce mi poskočí a já si uvědomím, že opravdu nejsem zas tak úplně sama, i když se lidí poměrně hodně straním a nevyhledávám jejich společnost.


To už jsem se ale dostala poněku jinam. Přináším mých 5 vysněných míst, na které se chci opravdu podívat. Myslím, že to není nespnitelné, stačí se jen snažit a vytrvat.1. Keňa - Masai Mara
Určitě u mě vede a bude na prvním místě. Nemám přesně konkrétně vyhrazený národní park, jen je tento nejznámnější. Už sama sebe vidím v takovém tom jejich autě bez skel (ano, opravdu nevím co je to za auto), jak projíždím mezi slony, žirafami, dokonce i mezi gepardy a lvy. Tohle je snad největší sen, který jsem vytrvalá si splnit, jen kdyby to nestálo hromadu peněz, které momentálně jako student celkem potřebuji.

Navíc se k tomuto může přidat můj další africký sen. Seznámit se s opravdovým domorodým kmenem. Vím, že je to asi hloupý sen, že to není tak lehké jako vidět američana, ale hrozně mě to zajímá. Poznat na vlastní kůži jejich kulturu, chvíli s nimi žít, vidět jak loví, vaří, pořádají rituály. Až moc mě to láká.2. Itálie - oblast Kalábrie
Tohle je jedno z těch více splnitelných míst. Nevím, jestli jste o této oblasti už slyšeli, ale já se do ní hned zamilovala. Malá skalnatá městečka, mořské laguny a spousta romantických zákoutí. Sice je to hodně turistická oblast, ale věřím, že se tu dá najít i spoustu míst, kde může být člověk sám a užívat si na terase zvuky mořských vln vrážících do útesů.3. The Wizarding Word of Harry Potter - Orlando, USA
Další spíše splnitelný cíl, i když výrazně dražší. Jsem opravdu velký fanoušek Harryho a nebojím se to přiznat. Knihy jsem četla minimálně pětkrát a filmy jsem svého času znala nazpaměť. Mám doma pravou Harryho hůlku z Hamleys, za velmi nekřesťanské peníze. Spousty knížek navíc, jako jsou Bajky nebo Famfrpál v průběhu věků. Umím zaklínadla stejně jako kouzelníci, jen mi ještě nepřišel dopis, sova má asi zpoždění. (Ehm, 9 let, to je ještě v pořádku.) Kdyby bylo tohle skvělé místo v Evropě, už bych tam byla, jenže oni néééé, musí to postavit do Ameriky, musí to být tak daleko. I kdyby mi mělo být 50, ale stejně se tam jednou vydám, to přísahám.
Btw. Přála bych si patřít do koleje Zmiozelu.4. Bora Bora - Francouzská Polynésie
Jedno z nejluxusnějších míst při výběru dovolené. Ostorv s rozsáhlým obsahem služeb pro turisty, opravdu vysoká cenová kategorie. Třeba se tam nikdy nedostanu, ale třeba budu jednou úspěšná a budu si to moci dovolit, osud je ve hvězdách.
Určitě bych si zde nenechala ujít potápění. Nějaké menší zkušenosti mám a samozřejmě si je můžu vylepšit. Vydět tu krásnou podvodní faunu, ty barevné ryby, korály, rejnoky, žraloky a nevím co všechno ještě. Právě jsem začala až moc snít a málo přemýšlet o psaní.
Určitě by se tohle dalo zaměnit za nějaké Tahiti nebo něco jiného z Francouzké Polynésie.5. Mars, Mléčná dráha - huboký vesmír
A teď jedno prozatím nesmyslné přání. Let do vesmíru. Ale opravdu špičkový, navštěva některých planet, prohlídka samotné Mléčné dráhy z dálky, jiné galaxie, komety, souhvězdí. Když už mluvím nesmyslně, tak například i procházka po Slunci. Takový let má určitě něco do sebe, ale nechci jíst věci z pytlíčků a vykoávat potřebu raději ani nevím jak. Až budou velké a velmi pohodlné vesmírné lodě, s možností vše postovat online, tak si jedno místo zabírám. :DVšechny obrázky by měly sloužit jako odkazy na stránky ze kterých jsem si je vypůjčila. Informace, pokud jsem nějaké hledala, jsem hledala na Wiki.

Které vysněné místo si přejete navštívit vy? Určitě se podělte o názor v komentářích. Nebo v případě línějších lidí, ke kterým se bohužel řadím i já, stačí kliknout na anketu. Myslela jsem na vás a zjednodušila jsem vám to.

Přeji příjemně prožitý poslední měsíc školy. Já se už jen flákám a nějak mě to ale opravdu nebaví. Nelíbí se mi to všechno jen tak bez účelu dělat, bez motivace, bez naučených věcí. Místo komedií koukám na dokumenty a nebo se snažím rozvíjet v kreslení a malování, jen abych měla zaměstnaný mozek a nedělala nic zbytečného. Asi jsem opravdu divná nebo prostě nerd. :D
Zdraví vaše princezna :*
 


Komentáře

1 Wendy Wendy | Web | 7. června 2016 v 19:01 | Reagovat

Do Orlanda jsme mohli jet letos v květnu za.. Myslim 5.000,- se vším. Jinak ti přeju aby se ti toho splnilo co nejvíce. Spíš všechno!!
Ikdyž s tím vesmírem ti nevim :D

2 Kory Kory | Web | 3. září 2016 v 12:26 | Reagovat

Zajímavé... nemám s tebou nic společného, ale oceňuji originalitu těchto míst.

3 š š | 21. prosince 2017 v 15:13 | Reagovat

S prvním bodem naprosto souhlasím, už jen kvůli těm lidem a zvířatům, co tam žijí: http://www.exotickapriroda.cz/blog/clanky/masai-mara-aneb-poznejte-divokou-prirodni-rezervaci-v-keni

4 dominik dominik | Web | 23. dubna 2018 v 10:16 | Reagovat

Moc rád bych se vydal přesně do tohoto parku: http://www.exotickapriroda.cz/blog/clanky/masai-mara-aneb-poznejte-divokou-prirodni-rezervaci-v-keni
Ano, ppřesně Masai Mara, uvidíme jestli se mi ten sen někdy splní :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama