"Lidé už nemají čas, aby něco poznávali. Kupují u obchodníků věci úplně hotové. A poněvadž přátelé nejsou na prodej, nemají přátele."

Květen 2016

5 míst, které chci navštívit // TAG challenge

30. května 2016 v 23:02 | Dáša H. |  TAG
Dalí TAG, další malé poodhalení mé mysli, mých snů a přání. Hrozně ráda tyhle věci píšu, nejsem člověk co se svěřuje na potkání, ale ve formě písma a pro cizí lidi mi to přijde neskutečně uklidňující. Přijdu si více osvobozená a jako bych si mohla oddechnout. Někomu jsem se svěřila, i když imaginárně, ale nejsem v tom zase tak úplně sama. A pak některé vaše krásné komentáře a vyjádření podpory, dělá mi to neskutečnou radost, ani nevíte jak moc.
Navíc jsem nedávno měla už podruhé článek na hlavní straně blogu. Nevím, čím jsou tak zajímavé, ale to já asi nepochopím, ale nejspíš úplně obyčejné žvásty to nejsou. Udělalo mi to tak nesmírnou radost, že jsem na to každých 5 minut musela koukat. Neuvěřitelné.
Vlastně mi ani nejde o návštěvnost nebo tak, jako spoustě jiným blogerům, ale spíš o to číst ty vaše krásné koomentáře. Některé jsou opravdu uspokojující, jestli to mohu takhle napsat. Srdce mi poskočí a já si uvědomím, že opravdu nejsem zas tak úplně sama, i když se lidí poměrně hodně straním a nevyhledávám jejich společnost.


To už jsem se ale dostala poněku jinam. Přináším mých 5 vysněných míst, na které se chci opravdu podívat. Myslím, že to není nespnitelné, stačí se jen snažit a vytrvat.


OOTD // jarní outfit ála žádný nápad

14. května 2016 v 15:16 | Dáša H. |  Móda
Tak jsem se po týdnu vydala ven. Ano, je to hrůza a má noční můra. Konečně jsem se mohla nalíčit, i když vlastně ne, nebyla jsem nijak nalíčená. Konečně jsem se oblékla do něčeho jiného než jsou tepláky nebo pyžama a hlavně konečně jsem byla venku mezi lidma. Konečně jsem s někým mluvila a dělala něco jiného než samé "trepka velká je nálevník" nebo "redoxní reakce jsou děje, při kterých se mění oxidační čísla látek...". Začínám se cítit jako obrvený nálevník zvládající jen základní redoxní reakce.
Už před rokem jsem si začínala říkat, že já nejsem taková. Že já se určitě nebudu učit jen o svaťáku, že nechápu jak to může někdo nechat na poslední chvíli, je to děsné. Ale co jsem neudělala? Sice mám všechny otázky zpracované, ale neučila jsem se je. Začla jsem v pondělí, dneska je sobota, maturita je v úterý. Právě mě skoro ranila mrtvice. Znáte takové to slovíčko prokrastinace? Tak přesně to mě teď pronásleduje.
Takže teď prokrastinuju znovu, sedím u notebooku a píšu. Taky jsem byla venku, další prokrastinace. Zvládnu koukat i na nudná videa na youtube, jen abych se neučila. Takže takhle nějak to u mě teď vypadá. :/


Návštěva... aneb Happy Mother's day!

9. května 2016 v 19:07 | Dáša H. |  TemaTydne
Přišla jsem na místo. Slunce svítilo jak mohlo, na mých tmavých vlasech přímo pálilo. Občas fouknul svěží větřík, ale bylo ho tak málo, že mě to ochladit nezvládlo. Na očích jsem měla brýle proti slunci, pod nima mi stékal make-up, skvělý, pomyslela jsem si. Určitě budu kvůli blbýmu počasí vypadat jako panda, nebo co hůř, bude to ještě horší, nějaký hororový klaun, nebo něco takového. No co, nebudu si kazit náladu něčím takovým, vzala jsem mobil a kapesníčky a to nejhorší dostala dolů, navíc jsem se zapřísáhla, že příště se už v takovém horku nemaluju. Stejně to poruším, znám se.
V ruce jsem držela kytici karafiátů. Koupila jsem je chvilku předtím, červené, doplněny nějakým listím, jak já tomu všemu říkám. Nechyběla mašle. Byla ale zahalena do papíru ještě, nikdo neviděl jak je krásná, jen já. Potěšilo mě, že nebyla ani tak drahá, sice jen poslední dobou dávám snad nejvíce peněz do květin. Ono je to i dost pochopitelné, nemůžu tam chodit s prázdnou, pak to nevypadá pěkně.


Psycholog vs Psychiatr // mé zkušenosti, rady, něco takového

6. května 2016 v 18:21 | Dáša H. |  Povidani
Tenhle článek slibuju dost dlouho. Taky mi dost dlouho leží v rozepsaných a píši k němu vždycky nějaké kousíčky a útřžky. Teď jsem ho zkompletovala, tak snad někomu pomůže nebo alespoň rozšíří vaše znalosti, jestli to jde tak vzít. Vím, že docela dost lidí psalo, že se na tento článek těší, já se taky těším na jeho vydání a ohlasy od vás. :)


Nejprve bych začala obecnou učebnicovou charakteristikou a porovnáním psychologa s psychiatrem. K oběma mám svůj názor i zkušenosti, k oběma stále chodím a bez nich bych to asi nezvládla. I když je pravda, že to byl přítel kdo mě k návštěvě doktora dokopal, že až on mě donutil zjistit, že na mě vlastně není nic špatného ani neobvyklého a nemusím se stydět, pohužel až po tom, co mě musel skoro rok trpět než mu došli nervy, ale díky bohu za to. Taky to nejlepším způsobem posilnilo náš vztah,ale je to jedna z nejhorších věcí co vám ho může zkazit, věřte mi.


TAG: 15 věcí, které nenásnáším // Challenge

6. května 2016 v 13:57 | Dáša H. |  TAG

Další strašně super TAG, dalo mi to docela hodně zabrat, tak snad jste mi zase o něco blíže a líbí se vám tento způsob komunikace se mnou. Mě to celkem baví, myslím, že jsem vymyslela super témata a celkem se při tom i nasměju občas. Ale hlavně se docela zapotím, některé věci je hrozně složité sepsat a dát jim hlavu a patu, tak snad je to dobré a všechno zatím chápete.
V úvodním seznamu mám sice 20 věcí co nesnáším, ale dalo mi strašně zabrat už prvních 5, natož 20. Tady jsem skončila a dál už mi došla inspirace, omlouvám se, čekala jsem, že bude lehčí to všechno sepsat.


Shon, kterému se říká maturita aneb když nevíte co dřív

5. května 2016 v 13:15 | Dáša H. |  Povidani
Uběhl měsíc a něco a já konečně zase sedím u notebooku a píšu. Ani nevím co přesně a jak, kdybyc měla všechno vecpat do jenoho článku, tak je to jako román, ale zase nechci mít co jeden článek, to jedna blbost. Uvidím, jak se mi to podaří.
Předem musím říct ale, že se mi opravdu stýskalo, nevěřila bych, že mě to psaní takhle chytne. Vždy jsem nějak šla a přemýšlela co napíšu, jak to napíšu a pak si říkám, "vždyť ty ale nemáš čas psát, nesmíš otevírat notebook, nesmíš znovu prokrastinovat, nestihneš to...". Vlastně se docela divím, že jsem to zvládla, já moc vůle nemám, ale vidina zkoušek je asi pěkně děsivá v mém nitru. Zkusím teda shrnout co jsem za poslední měsíc zvládla a nezvládla, vymyslím si nějaký souhrn článků, co se mi hromadí v hlavě, ale stejně se na konci zase omluvím, protože mi začíná svaťák :/