"Lidé už nemají čas, aby něco poznávali. Kupují u obchodníků věci úplně hotové. A poněvadž přátelé nejsou na prodej, nemají přátele."

Tetování, aneb mé první rady a tipy :)

25. února 2016 v 21:09 | Dáša H. |  Povidani
Tak jsem se rozhodla pro vás sepsat malý informativní článek o tetování, samozřejmě je to moje první, takže jsem vám nemohla psát nějaké extra romány, sama s tím mám zatím jen malou zkušenost. ALe myslím, že takové ty základní otazky a tak zodpovědět můžu. Navíc jsem přidala i význam svého tetování a pár řádků o tom, jak probíhalo to mé. Snad jsem vám udělala radost, snažila jsem se. :D Pokud máte ještě nějaké otázky nebo něco, určitě pište komentáře. Ráda odpovím, nebo pokud jich bude víc, napíšu klidně další článek.
Já jsem za své tetování strašně ráda a jsem s ním opravdu spokojená. Určitě uvažuji už o dalším, samozřejmě stejně ujetým, když už jsem prý ten nerd.Top 4 správného výběru:
 • Správná volba motivu.
  To je podle mě nejvíce důležité. Přijde mi zbytečné nechat se tetovat jen proto, abych měla na kotníku po celý život růži. Tetování by mělo něco znamenat, při nejmenším to, že se cítíte být svoji, svobodní a nenecháváte se unášet proudem. Ještě lepší je hlubší význam, napadá mě teď třeba nějaký motiv ve stylu znamení zvěrokruhu vašeho dítěte nebo tak. Určitě není vhodné dělat si tetování, "protože je mi 15 a jsem už velká, doma mi to povolili, jen nevím co, nějaké nekonečno nebo úžasný motivující textík". Ale každý má svůj rozum, svůj život a tak to samozřejmě každý bere uplně jinak. Ano, některá tetování jsou opravdu krásná i jen jako módní doplněk.
 • Správná volba tatéra.
  Pokud chcete růži a tatér vám na kůži vytvoří tulipán, tak asi moc schopný nebyl. Určitě musí být komunikativní, nápaditý a ochotný. Měl by vám s radostí třeba návrh tetování nejprve klidně petkrát předělat, nechat vám dva měsíce na rozmyšlenou, cokoliv co potřebujete, sice jen je to volba na celý život. Ale když přijdete, ukážete návrh a on s brouknutím začne vyndávat pistol, asi bych se otočila a šla o dům dál. Já si našla úžasnou tatérku, je skvělá i jako člověk, která měla trpělivost, všechno mi skvěle vysvětlila a hlavně byla ochotná cokoliv změnit nebo předělat.
 • Správná volba místa.
  Pokud se chystáte dělat práci v bance nebo třeba realitního makléře, není úplně vhodné být všude potetovaný, sice jen dnešní společnost se k tomu stále ještě staví dost s odporem a nepochopením. Proto je vhodné vždy pečlivě zvážit i místo, kde tetování má být. Já se například rozhodovala podle toho, kde to bude krásně vynikat, ale zárověň to budu moci i snadno schovat, kdyby náhodou. Sice jen chci být v životě úspěšná, nechci si nechat do ničeho kecat, ale občas to hold neovlivníte.
 • Správná prvotní péče.
  Každý vám určitě řekne, že nejdůležitější je se o tetování ze začátku hodně starat. Lehce vám popraská, barva nevynikne, můžete dostat i zánět, sice jen to jsou malé otevřené ranky. Tatér by vám měl doporučit nějaké dobré mastičky a hlavně zajistit popřípadnou pomoc, pokud by se vám do toho opravdu dostal hnis, což už se většinou nestává, vzhledem ke špičkové desinfekci. Já si ho třeba stále ještě mažu Bepanthenem pro kojence na opruzeniny zadečku. :D A můžu říct, že se hojí skvěle. Občas se někde trošku barvy vytratily, ale to se opraví na korekci, to je normální.
Jak probíhalo mé tetování?
Tak fáze číslo jedna. Nejprve jsem přišla na nápad, že je to skvělý motiv, pak si ho začala kreslit na ruku a přemýšlet o tetování. Nakonec jsem tomu podlehla a běžela za tatérkou. Objednala si termín asi na měsíc potom a dohodla se s ní, že mi pošle nějaké její návrhy. Jeden z nich si vybrala a nadešel den D. Při vstupu do studia jsem se začala klepat jako ratlík a být hrozně nesvá, ale nakonec jsem ani neměla proč.


Nejprve jsme se dohodli, že motiv vážně platí a jsem si tím plně jistá, pak jsem ji podepsala nějaké papíry o tom, že jsem plnoletá, dělám to doprovolně a tak. Nakonec mi udělala na ruku obtisk návrhu, nechali jsme ho uschnout a mezitím měli čas si povídat. Upozornila jsem ji, že se hrozně bojím, ale ujistila mě, že nemám proč. Měla pravdu. Prvních pár vpichů bylo dost nepříjemných, ale pak už to byla pohoda. Nebolelo to, jen štípalo a bylo to takové, ani nevím jak to popsat, prostě nepříjemné, ale bolestivé to nebylo. Bála jsem se zbytečně.
První tak týden to dost bolelo. Obzvlášt když vám na to nějaký blbci neustále šahají, protože je to přeci sranda. Naštěstí ale, jsem to neměla ani zarudlé, nic, hojilo se to a vlastně stále hojí nádherně. Během hojení se vrchní vrstva tetování odloupne, zůstane jen ta vrstva pod kůží. Takže to moc pěkně pár dnů nevypadá, přikládám fotku jestli to z ní poznáte, ale jakmile se vám tetování doloupe, tak je krásné už napořád, teda aspoň dokud nevyblednou barvy.


Mé tetování, význam:


Vlastně se mi to hrozně složitě vysvětluje, obzvlášť když vím, že to tu prostě nečtou chemici jako já *hahaha*, ale normální lidi, kteří se o to prostě nezajímají. Serotonin. Hormonální látka v mozku, která vám lajcky řečeno, způsobuje pocit štěstí. Vzhledem k tomu, že trpím depresemi a úzkostí, tak mi jí hodně chybí, tělo ji prostě při mém stavu nevylučuje tolik, kolik by mělo. A protoberu antidepresiva, která mi ho pomáhají dostat do těla více, abych se cítila lépe. Je to takový zhruba stručný popis, ale myslím že stačí. No a nechci brát ty sračky celý život, proto to tetování, abych měla zásobu serotoninu pořád u sebe i bez prášků. Nevím jestli je to dobrý či špatný význam na tetování, ale mě se to líbí. Navíc tomu dodává efekt i to, že chci jít studovat chemickou školu.

Nezapomeňte mě sledovat na Instagramu nebo Snapchatu a mějte se krásně :)
 


Komentáře

1 cyber-princess cyber-princess | Web | 25. února 2016 v 21:14 | Reagovat

to fakt píše holka co má jen jedno tetování? :D to mě docela rozesmálo
Ale článek je pěknej a rady si vystihla, já budu psát také o těch mejch :D

2 Sasha Sasha | Web | 25. února 2016 v 21:18 | Reagovat

parádne! :) veľmi sa mi pači najmä to že je to take biologicke tetovanie a že ma aj vyznam! :) ja strašne túžim po líštičke na zápästie, ale chcem si ju nechať urobiť až ked odídem z domu na výšku - teda ak sa mi to podarí dostať sa tam, kam chcem :)

3 M` M` | Web | 26. února 2016 v 15:02 | Reagovat

moc hezké tetování :) já jsem hrozně nerozhodná a ráda věci měním a střídám a jelikož tohle je taky takový druh doplňku, nedokázala bych si vybrat motiv, který bych chtěla mít napořád :) :D takže se k tetování asi nikdy neodhodlám :)

4 Wendy Wendy | E-mail | Web | 1. března 2016 v 9:05 | Reagovat

Tetování se mi osobně moc nelíbí,ale když jsem si přečetla význam tak si říkám proč ne. Napadlo mě si nebát udělat jenom Henou obrácený kříž (satanistický kříž ),páč já jsem tip člověka kterýmu vy to za týden nepřišlo jako tak fajn nápad jako před tím xD.
To je nějaká móda si dělat tetování v patnácti ne? 😀😀 I můj kámoš si nechal udělat tetování v patnácti ale na nohu a mnohem větší xD

5 al. al. | Web | 4. března 2016 v 19:14 | Reagovat

dost dobře si to tu popsala, napsala, vysvětlila :) myslím že to fakt hodně lidem může pomoc, že se nemají čeho bát a tak :)
líbí se mi ten motiv, i ten význam je pěkně vysvětlený. neobvyklý ale líbí se mi že to není klasika co je všude :)

6 Gabriel Decay Gabriel Decay | Web | 28. dubna 2016 v 21:08 | Reagovat

Tak tohle je hodně zajímavé tetování. Škoda, že to není větší, abych si to lépe prohlédnul.
On si každý naivně myslí, že tyhle kéry jsou za chviličku, ale geometrie je pěkný svinstvo, když se to podělá, tak se musí předělat celé tetování...

7 Anna Anna | Web | 2. září 2016 v 13:11 | Reagovat

Tetování mám několik... A souhlasím s bodem 1 - motiv je fakt důležitý. Proto si dělám všechny svoje kérky sama, minimálně návrhy (neb na záda si nedosáhnu :-D ). Iritujou mě lidi co přijdou do salonu, ukážou na obrázek, kterej má krom nich už padesát dalších a mají pocit, že jsou hrozně cool, bo kérka, vole!
I s motivem od tatéra mám problém, pokud to není fakt dobrej kámoš, kterej mě zná fakt dlouho a ví co chci, mám ráda a co si může dovolit. Samože uznávám i tatéry, kteří tvoří vlastní veledíla a lidi jim platí přímo za to veledílo, že mají TU JEHO kérku, ale nešla bych do toho.

8 Ruža z Moravy Ruža z Moravy | E-mail | Web | 3. září 2016 v 17:33 | Reagovat

Do tetování bych nešla ani jako mladá.  Když vidím, jak se kůže během let mění a pak samozřejmě tvary těch kérek, prostě ne. Pokud se dá něco namalovat na kůži, falešné tetování a dá se i měnit, považuji to za takové chvilkové zaujetí, ale vypichovat natrvalo. Každého věc.
Víš, mě zemřela maminka, když mi bylo 8,5 a tatínek dokonce v 6 letech. Před odjezdem do Dětského domova, kam mne mamka vezla v 6 letech jsem je viděla vlastně oba naposledy a pak si jen dopisovala. Kvůli tomu jsem se naučila honem i psát ,tak vím, co je to nemít už nikdy nikoho, kdo by tě pohladil. ŤZila jsem u příbuzných, materiálně jsem se měla docela dobře, ale jinak... dodnes to nemohu zapomenout, ač jsem už stará a mám syny dávno z domu. Když navíc člověk narazí na muže, který na nějaké mazlení není. Musíš to překonat, uč se, dělej něco, nejlepší lék je činnost, práce. Buď na lidi hodná, ale ne servilní, aspoň trochu citu se ti vrátí od někoho.

9 Liška Liška | Web | 12. října 2016 v 5:03 | Reagovat

Krásné, jak samotné tetování, tak význam. Výborná volba.

10 Kamil Kamil | Web | 4. srpna 2017 v 0:12 | Reagovat

Tohle tetovani je fakt super, podobne tetovani planuju taky, serotonin, dopamin, endorfin, melatonin ... :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama