"Lidé už nemají čas, aby něco poznávali. Kupují u obchodníků věci úplně hotové. A poněvadž přátelé nejsou na prodej, nemají přátele."

TAG: New year

8. ledna 2016 v 20:26 | Dáša H. |  TAG

Takže zase sedím u počítače a nevím co čeho píchnout. Tak jsem se rozhodla shrnout rok 2015 v 15-ti otázkách. Myslím, že to pomůže jak mě, abych si spoustu věcí uvědomila, tak vám, abyste mě trochu poznali, když už začínám s tím blogováním. :) Stálo mě to docela dost myšlenek a trápení, snad to bude stát tedy za to.

Edit. Právě jsem to dopsala a vůbec nevím jak jsem mohla být tak kreativní. Je to na mě nějaké moc chytré.


1. Udělala jsi v roce 2015 něco, co nikdy před tím?
Nic zvláštího jsem neudělala. Chovám se tak jak uznám za vhodné a nechci to nijak měnit.


2. Jaké země jsi navštívila?
Když o tom teď tak zpětně přemýšlím, tak asi žádné. S přítelem jsme trávili dovolenou v Čechách. Vlastně jo, byla jsem na Vánočních trzích v Drážďanech. Jinak dovolenou do cizí země chystám až na tenhle rok.

3. Jaké momenty pro tebe byly nejvíce zapamatovatelné?
Byla jsem s přítelem o prázdninách na dovolené v Čechách. Bylo to parádní, i ikdyž nám teda hodně pršelo a my museli dost často jen zůstat v chatě. Taky jsem s ním byla snad na svém úplně prvním opravdovém festivalu. Byla to Benátská noc. Hrozně moc jsem si to užila, na to nikdy nezapomenu. Samozřejmě plánujeme jet i letos.

4. Za co jsi nejvíce utratila?
To vím uplně jasně. Za oblečení. Celý rok jsem si vymyšlela co všechno nového ještě potřebuju a nemám. Až to dopadlo tak, že tenhle rok budu potřebovat novou skříň. Jaro se neslo ve znamení kalhot a triček, léto patřilo šatům a sukním, na podzim to byly další kalhoty a v zimě mě ovládá éra svetrů. Ty zbožňuju uplně nejvíc, je to můj úplně nejoblíbenější ousek na nošení.

5. Jaký film ti bude tento rok připomínat?
S přítelem koukáme na filmy docela dost, vždycky po večerech. V roce 2015 mě ale donutil shlédnout všechny díly Prciček. Moc tenhle druh flmů nemusí, takže to bylo fakt utrpení. Ale zvládla jsem to a už je opravdu nikdy vidět nechci.

6. Jaká písnička ti bude připomínat tento rok?
To není lehké určit, mám jich dost. Ale třeba Víno od Chinaski. Zaprvé je to moje top česká kapela, za druhé jsem byla na dvou jejich koncertech minulý rok a za třetí jsem byla i na podzim ve vinné Moravě. Pak to jsou kraviny jako třeba Nafrněná od Barbory Polákový, důvod je kratší, byla slyšet všude.

První řáda zleva: mé nejoblíbenější šaty, úžasná fenka, kterou jsme si pořídila v srpnu, trip do hospody vždy nejvíc rozveselí
Druhá řada zleva: Valtické podzemí a degustace vín, nápis u mě v pokoji, vhodný k přečtení každé ráno, Benatská a spousta lidí, my jsme byli v první řadě
Třetí řada zleva: dort pro přítele k svátku, návštěva zoo v zimě, krásný zážitek, valtická zapadlá hospoda a ten nejlepší salát s krevetama co jsem kdy jedla


7. Změnily se nějak tvé vztahy k někomu?
Zjistila jsem, že spousta lidí nejsou ti, co byste potřebovali. Hrají si na skvělé kamarády, ale jakmile opravdu potřebujete pomoct, najendou tu nejsou. Takhle jsem o několuk lidí přišla. Ale netíží mě to, stačí mi, že mám ty co mě nezklamou a mají mě rádi.

8. Dostala jsi nějaký dárek, který si budeš navždy pamatovat?
Vzhledem k tomu, že vlastním náramek Pandora, tak asi korálky na něj. Někomu to přijde drahé a k ničemu, navíc to má každý. Ale já to beru jako vzpomínky. Nekupuju si přívěsky sama, nikoho nenutím, aby mi je koupil (možná se o tom někdy občas zmíním,trošku, maličko...). Mám přívěsek od mého nejlepšího bratříčka, od přítele, od taťky, od své nejlepší kamarádky, od babičky s dědou a tak dále. Když se podívám na jakýkoliv z těch přívěsků, tak se mi vybaví ten člověk, vybaví se mi ty hrásné vzpomínky s ním. Proto mám Pandoru ráda, každý může mít svou jedinečnou.

9. Potkala jsi nějakého skvělého člověka?
Potkala jsem spoustu skvělých lidí. Ale nedá se říct, že by mě někdo uplně ohromil. Ono jde taky o to, že se nerada seznamuju a celkově nemusím lidi. Mám ráda kolem sebe jen určitý okruh lidí a nerada k sobě pouštím někoho jiného.

10. Co jsi se naučila?
Naučila jsem se, že všechno se dá řešit a nic není ztraceno hned, jak se na první pohled může zdát. Jen se musím naučit sama se sebou ještě lépe pracovat, abych se mohla co nejlépe začlenit do okolního světa a nikdo nic nepoznal, to mi dělá ještě občas problém, takže jsem v minulém roce hodně často zůstávala radši zamčená doma. Jinak si myslím, že v rámci ovládání mé psychiky jsem pokročila docela dost. Taky jsem se naučila, že ne každý je takový jako si o něm myslím, že nejprve musím vždy za daným člověkem přijít a zeptat se ho, než to odsuzovat předem.

11. Změnila jsi na sobě něco?
Ne, ale já vlastně na sobě nic nezměnila už dlouho. Jsem sama se sebou spokojená, žádné barevné vlasy, radikální hubnutí nebo piercing nehrozí. Ikdyž letos přemýšlím o nádechu vlasů trochu do zrzava a chci si nechat udělal tetování.

12. Věc, kterou sis nejčastěji kupovala?
Oblečení, to už jsem psala. Ale taky jsem si začala kupovat více a více kosmetiky. Začala jsem se upravovat víc a víc a to potřebuje i své speciální přípravky. A pokud to má být jedna konkrétní věc, tak si každý měsíc kupuju časopis JOY, což znamená, že jsem ho tedy koupila 12 krát, to už je docela slušný.

13. Odepřela sis něco čeho teď ale lituješ?
Myslím, že ne. Vše co jsem si přála jsem si v rámci mezí splnila. Není nic u čeho bych litovala.

14. Jak bys tento rok tedy hodnotila?
Byl to rok plný kladů i negací. Na jednu stranu jsem se psychicky dost sesypala a nebyla schopná docela dlouho normálně fungovat. Ale na stranu druhou jsem kolem sebe pořád měla okruh lidí, kteří mě podporovali a snažili se mi to všechno zpříjemnit. Ono když vás někdo obejme a řekne vám "Ale notááák, ty náš malý blbounku s blbým mozkem, neplač už", tak vás to docela i příjemně rozveselí. Takže přítel, nejlepší kamarádka a můj taťka, díky těmto lidem byl rok 2015 lepší než se na první pohled zdá.

15. Dala sis nějaké předsevzetí do nového roku?
Nedávám si předsevzetí, přijde mi, že to pak vyjde ještě hůř. Ale chtěla bych na sobě zkusit ještě víc zapracovat. Být ještě více zdravá po své psychické stránce a začít něcodělat i s tou svou fyzickou.

Snad vám to třeba něco dalo, mě to dalo spousty věcí. Celkem jsem si uvědomila, že mám stejně pořád víc těch krásných zážitků, ty špatné už si nepamatuju radši.

XOXO
 


Komentáře

1 Georgina Deer Georgina Deer | Web | 9. ledna 2016 v 18:42 | Reagovat

Přeju ti aby ses podívala jednou do cizí země. Já jsem v roce 2015 a 2014 vůbec nikde na dovolené v cizí zemi nebyla (kromě jednoho dne v Podhájském koupališti na Slovensku, ale i to bylo fajn ☺). S tou 7 odpovědí máš naprostou pravdu.

Tento TAG se mi moc líbil, napsala jsi tu něco o sobě a ještě si přidala tu skvělou koláž. Většinou se mi TAGy moc nelíbí ale u tebe je to vyjímka. Skvělý článek ☺

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama