"Lidé už nemají čas, aby něco poznávali. Kupují u obchodníků věci úplně hotové. A poněvadž přátelé nejsou na prodej, nemají přátele."

TAG: Momentálně nejoblíbenější knihy

28. ledna 2016 v 16:51 | Dáša H. |  TAG
Při psaní tohohle TAGU jsem bohužel zjistila, že nemám skoro žádnou hodně oblíbenou vyjmečnou knížku, kterou bych sem mohla napsat. Já vlastně od dětství četla takový ty kraviny typu Stmívání a tak, upíři, vlkodlaci, čarodějnice a nevím co všechno ještě. Pak jsem měla docela dlouhou čtecí pauzu, nějak jsem se k tomu nemohla dokopat, neměla jsem na to nálady. No a teď musím dohánět všechnu tu povinnou četbu a taková věci, docela záhul, obzvlášť když jste nic z toho nikdy předtím nečetli.
Takže mě prosím neukamenujte za to, že tu jsou pouze tří oblíbené knihy, snažila jsem se. Navíc méňě je někdy více.
Ke každé knize napíši tedy svůj názor, myslím že obsah si najdete sami, pokud vás to bude zajímat, aspoň to nebude nic mega dlouhého. Navíc jsem si pro vás na konci připravila ještě pár otázek ohledně knih. Krátkých samozřejmě. Budu ráda když na ně také do komentářů odpovíte. :) Nebo si klidně uděláte na blogu svůj TAG s tímto tématem a hodíte mi do komentářů odkaz, ráda si to přečtu.


Na téhle knížce se mi líbí, že je jak pro děti, tak pro dospělé. Navíc to v každém věku jinak přelouskáte a tedy jinak pochopíte. Je to vlastně taková pohádka, ale hodně na zamyšlení. Jako dítě si z ní vezmete jen to krásné, jako klasickou pohádku. Jako dospělí si ale díky ní uvědomíte spousty lidských chyb a věcí, které nás ničí. Není to nijak dlouhá knížka, za večer máte přečteno.

Tohle je trošku tlustší kniha. Je od stejné autorky, která napsala Harryho Pottera, pro neznalce :). Je to klasický román pro dospělé. Vypráví o jednom malém městečku a jeho obyvatelých, jak se lidé v průběhu času a náhod mění a ostatní se s tím musí srovnat. Už je to dlouho co jsem knihu četla, ale chci si ji hned po maturitě přečíst znovu, teď bohužel není čas.

Poslední mou oblíbenou knížku určitě všichni znáte, alespoň z hodin češtiny. Mě dojala, nadchla. Trošku se stotožňuji s hlavní hrdinkou, i když nejsem tak feministická, nebo jak to říci, ale líbí se mi její přístup k mužům a lidem všeobecně. Je to sice starší román, ale pořád se dá s přivřením jednoho oka importovat do součastnosti.


 1. Záložka nebo náhodný kus papíru?
  Většinou používám fotky, buďto rodinné nebo s přáteli.
 2. Křeslo nebo postel?
  Obojí. Ale nejčastěji čtu v posteli.
 3. Přestat číst kdekoliv nebo na konci kapitoly?
  Nemusí to být uplně na konci kapitoly, stačí na konci stránky, ale zase ne v půlce věty. Aspoň někde, kde jde poté snadno navázat.
 4. Číst nebo nečíst poslední kapitolu dopředu?
  Přiznávám se. Většinou když jsem na začátku zápletky, tak si musím hned přečíst konec. Jsem hrozná, já vím.
 5. Harry Potter nebo Stmívání?
  Harry Potter. Ty knížky mám naučený nazpaměť. Stmívání jsem taky ale četla a i několikrát, tou dobou jsem ho milovala, teď nevím jestli bych si to přečetla znovu.
 6. Vlkodlaci nebo upíři?
  Vlkodlaci určitě, neptejte se proč, prostě láska na první pohled. V tomto případě spíš představu.
 7. Nějaké návyky při čtení? Např. pití kafe atd.
  Nemám nic takového. Vetšinou když si ke knize udělám kávu, nebo čaj, tak na ni stejně zapomenu a je studená.
 8. Jak často si knihy kupuješ?
  Moc často ne, většinou si o ně říkám k narozeninám nebo Vánocům. Četbu k maturitě si teď spíše půjčuji.
 9. Kdy jsi se naučila číst?
  Hodně jednoduchá slova jsem uměla přečíst už někdy před první třídou, ale uplně plyně číst jsem se naučila až ve škole. Byla jsem v té době ve čtení nejlepší, měli jsme takový žebříček nejlepších. *Namyšlenec forever*
 10. Momentálně rozečtená knížka nebo knížka, kterou se chystáš číst?
  Emil Zola - Nana... Docela chytlavá a pěkná knížka k maturitě. Další na ředě bude nejspíš Poláček se svými Muži v Offsajdu.

Také se omlouvám, že fotky knih nejsou mé. Ale mám je ještě uloženy v krabicích, knihovna není na 100% hotová. Takže jsem použila oficiální fotografie obalů, ale přesně ty, které mám doma, aby to bylo aspoň stejné.

Přeju školákům krásný prodloužený víkend. Pracujícím bohužel jen klasický.
 


Komentáře

1 Bethany Bethany | Web | 28. ledna 2016 v 18:29 | Reagovat

Mě Malý princ příliš nezaujal. Možná bych na něj měla jiný názor, kdybych ho četla v dětství a teď a viděla tam nějaký rozdíl v pochopení. :)

2 Bells Bells | Web | 30. ledna 2016 v 14:49 | Reagovat

Na Malého prince se teprve chystám, ale Pýchu a předsudek jsem četla nějak v dubnu. Asi první historický román, co mě opravdu nadchl. Jak sama říkáš - taky jsem v sobě našla kus Elizabeth :)

3 M` M` | Web | 30. ledna 2016 v 16:56 | Reagovat

Malý princ je krásný :) a Pýchu a předsudek jsem viděla zfilmovanou a také se mi moc líbila :)

4 Wendy Wendy | E-mail | Web | 30. ledna 2016 v 17:09 | Reagovat

Taky se chystám vydat tag. Už týden go plánuju na zítra tak snad zítra ve 22:22 😂😂
Jinak já osobně na čtení nemám vůbec čas. Malýho prince jsem nikdy necetla. Četli to hodne holky od nás ze třídy a podle toho co říkali mi to přišlo jako blbost. Jinak tvé odpovědi jsou celkem zajímavé 😀
Wendy💋

5 Kory Kory | Web | 3. září 2016 v 13:24 | Reagovat

Prázdné místo je geniální kniha, zato Malého prince nemusím. Přijde mi, že tyhlášky z něho jsou už ohrané..

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama